Mimari Maket Teknolojisi Görseli

Mimari Maket, gerçek veya kurgusal bir objenin çeşitli materyaller kullanarak üretilen, küçültülmüş kopyasına denir. Maketçilik yapılması planlanan bir evin mimari tasarımı için üretilen prototip içeriğinde bir ev maketi olabileceği gibi gerçek hayatta karşımıza çıkan her türlü nesne bir maketi olabilir.

Mimari maketçilik ise anlaşılması güç karışık mimari projelerin yapılması planlama veya proje aşamasındaki binaların teknik olarak ayrıntılı gerçeği ile birebir 3 boyutlu seyir olanağı sağlar. Yapılması planlanan mimari projeyi sunum aşamasında oldukça kolaylık sağlayan mimari maket inşaat piyasasında artık zorunlu hale gelmiştir.

Müşterilerin ilgisini çeken projeden satın alacağı konut veya ofise bitmeden bakabilme olanağı sağlayan maketçilik inşaat piyasasına etkisi büyüktür.

Firmamız 3D modelleri oluşturmak için 3D baskı, tasarım, model ve maket teknolojisini kullanmaktadır. Birçok inşaat firması tanıtımlarını yapabilmeleri için 3D animasyon hizmetleri ile 3D modeli birleştirerek sunum zenginliği ve müşteri memnuniyeti aramaktadır. İşte biz Yeditepe Maket bu talebi en üst düzeyde karşılamak ve firmalara gerekli desteği vermek hedefimizdir. Mimari maket uygulamalarında teknolojinin gerektirdiği normlara uygun son gelişmelerden haberdar bir ekip çalışması, gerektiği miktarda maket ölçeklendirmesi, doğru malzeme seçimi, renk ve doku uyumu, temiz yüzeyler elde etmek ve en önemlisi zamanında teslime sadık kalmaktadır.

Mimari maket oluşturacak tasarım ekibi ayrıntıları en ince detayına göre hesaplar, yapımı sırasında örneğin proje değişikliğine gidilirse maket görüntüsü ile imalatını değiştirip güncelleyebilir. Mimari makette peyzaj projesi kesinlikle yapılmaktadır. Yani binanın yanında çevre de oldukça önem arz ediyor. Genelde satışa yönelik projelerde doğadan alınmış bir parça içinde gibi görülmek isteniyor. Bu, özellikle konut projelerinde çok faydalı oluyor. Herkes dairesinin yerini ve yönünü, nasıl bir manzarası olacağını görüyor. Topografya hakkında bilgi sahibi oluyor. Kat kesitleri de yapılmışsa, evin odalarının birbirleriyle ilişkisini de görebiliyor.

Teknolojinin zamanla maket yapmayı gereksiz hale getireceğini düşünen çok kişi var. Ancak maket yapımında 3boyutlu yazıcıların asla yapamayacağı çok fazla iş var, örneğin kurgu, peyzaj, renk ve doku gibi birçok kalemde kesinlikle yetersiz kalacaktır. Maket canlı görünümü sayesinde 3D görüntü ya da animasyondan çok daha etkili olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Her açıdan farklı bir görüntü sunduğu için tercih ediliyor. Canlı maket 3D animasyon veya iki boyutlu çizimden çok daha anlatıcı yanıyla öne çıkıyor.

İstanbul Mimari maket firmaları içerisinde Yeditepe Mimari Maket tecrübeli kadrosu zamana saygısı, ekip çalışması, müşteri memnuniyeti ve teknolojik gelişmelerin takibini vizyon edinmiş 10 yıllık firmadır.

Yeditepe Mimari Maket

  • Demirli Grup Referansı
  • Satiroglu İnşaat Referansı
  • Aqar İstanbul Referansı
  • Urgancilar Referansı
  • İdl Yapi Referansı
  • Beyoğlu Evleri Referansı
  • Anıl Beton Referansı
  • Anıl Park Referansı
  • Kalamış Yapı Referansı